Lumina Park powraca do Lublina w zupełnie nowym wydaniu. W tym sezonie organizatorzy zapraszają do obejrzenia „Historii Światła” w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Otwarcie Parku zaplanowano na 3 listopada.

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. To fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów. Tegoroczna odsłona Parku Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS będzie miała zupełnie nową tematykę. Mowa o „Historii Światła” – haśle z jednej strony obiecującym dawkę wiedzy i odkrywanie naukowych ciekawostek, z drugiej strony – skupiającym się na ciekawych zjawiskach związanych ze światłem.

Oś narracyjna „Historii Światła” poprowadzi zwiedzających przez kilkanaście zróżnicowanych krain. Znajdziemy tam strefę ognia, kandelabrów, księżyca, bioluminescencji zwierzęcej czy zorzy polarnej. Podczas kilometrowego spaceru zgłębimy także ciekawostki na temat Drogi Mlecznej, dowiemy się w jaki sposób zjawisko pioruna tłumaczyli dawni Słowianie czy Grecy, dlaczego niektóre grzyby i owady świecą, a także co ma wspólnego księżyc z zakochanymi.

Nowością w tym sezonie będzie specjalnie skonstruowana gra przeglądarkowa, w której pytania są inspirowane tegoroczną tematyką Parku. – W tym roku przygotowaliśmy w Lublinie całkiem nową opowieść, która ucieszy zarówno młodszych, jak i starszych. Kolejną nowością będzie wyjątkowa grywalizacja stworzona z myślą o dzieciach, jak i osobach uwielbiających rozwiązywać zagadki – mówi Jan Szagdaj, prezes zarządu spółki Lumina. Do wzięcia udziału w przygotowanej grze przeglądarkowej wystarczy mieć ze sobą telefon i wchodząc do Parku – zeskanować kod QR.

W Lumina Park, jak co roku, znajdą się także punkty gastronomiczne z napojami oraz przekąskami. W tym sezonie organizator ponownie przeznaczy na cel charytatywny 1 zł z każdego sprzedanego napoju, a zebrana kwota zasili Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Godziny otwarcia zależne będą od zachodu słońca. Park otwarty będzie od 16.00, 16.30 lub 17.00 do godziny 21.00, ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20.00.

Lumina Park będzie zamknięty w poniedziałki, z wyłączeniem 1 stycznia 2024 r.

Ceny biletów:

• Wtorek-czwartek: ulgowy 28 zł, normalny 31 zł, rodzinny 109 zł

• Piątek-niedziela-święta : ulgowy 31 zł, normalny 35 zł, rodzinny 119 zł

Bilet rodzinny: wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny;

Dzieci poniżej 2 roku życia – wstęp wolny.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments