Ponad trzydzieści projektów filmowych, takich jak teledyski, animacje i etiudy filmowe zobaczyliśmy w piątek (24 czerwca) w ACKiM Chatka Żaka. Pokaz filmowy prac studentów UMCS to coroczne wydarzenie, które cieszy się duża popularnością. W tym roku filmy ponownie możemy zobaczyć stacjonarnie.

Studenci swoje projekty przygotowali w ramach kierunku Produkcja Medialna na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. – Mój film opowiada o nieszczęśliwej miłości. Jest zrobiony w stylu lat 60. i 70. Jest klimat i dużo staroci – śmieje się Anna Janiec, studentka Produkcji Medialnej.

Studenci nagrywali swoje filmy kilkanaście godzin. Do tego dochodzi pracochłonny montaż. – Fajne było to, że robiłam to z moim chłopakiem. Film przedstawia historię jednego mężczyzny. Miło spędziliśmy czas i mamy wiele wartościowych wspomnień – dodaje. Anna Janiec.

Oprócz filmów zobaczyliśmy animacje. Jedną z nich była animacja pt. „Jeden dzień z życia Jacka”. – Praca nad tą animacją była to dla mnie taką szkołą życia. Pracowałem przy niej prawie cały rok. Mieliśmy wszystkie zajęcia online, więc zdarzyło się ją robić czasami na wykładach zamiast słuchać – śmieje się Jakub Lesiewicz, autor animacji. – Wyglądało to tak, że robiłem scenę, zostawiałem ją na kilka dni, potem wracałem do tego, kasowałem wszystko i robiłem to od początku (śmiech). I tak było trzy razy, ale wyszedł z tego 9-minutowy kolos – dodaje.

Inspiracją dla studentów były między innymi światowe produkcje. – Inspirowałem się Matrixem, ale to było tylko widoczne w kilku scenach – podkreśla Jakub Lesiewicz.

Filmy powstały pod okiem dr Ilony Dąbrowskiej z Katedry Dziennikarstwa UMCS.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments