Polski lek na COVID-19 miał zakończyć globalną pandemię. Stworzony przez lubelską firmę Biomed preparat nie przeszedł jednak pozytywnie badań klinicznych. Lek, przetestowano na 100 pacjentach, ale Agencja Badań Medycznych wydała o nim negatywną opinię.

Komunikat w sprawie wyników analizy przejściowej badania klinicznego w ramach „Badania nad wytworzeniem swoistej immunglobuliny ludzkiej z osocza dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2 i jej zastosowaniem terapeutycznym u pacjentów z COVID-19” wydał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

Agencja Badań Medycznych stwierdziła, że projekt nie osiągnął oczekiwanych rezultatów i nie będzie finansowany ze środków publicznych. Zdecydowano również o zakończeniu prac na etapie wyników analizy przejściowej badania klinicznego.

Wynik tej analizy, przeprowadzony na 100 pacjentach wskazuje, że dodanie wytworzonej z osocza ozdrowieńców immunoblonbuliny anty SARS-CoV-2 do standardowej terapii nie ma „statystycznie istotnego wpływu na określone w protokole badania końcowe”.

Dyrekcja SPSK nr 1 informuje również, że decyzja o kontynuowaniu badań nad lekiem nie należy do szpitala. Przypominamy, że prace nad lubelskim lekiem zapoczątkowane zostały w 2020 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments