W poniedziałek (21 stycznia) świętować będziemy dzień babci, a we wtorek (22 stycznia) dzień dziadka. To idealna okazja, żeby podziękować dziadkom za opiekę nad nami, za wielkie serce. Przedstawiamy 10 propozycji prezentów, które ucieszą naszych seniorów.

1. Album lub ramka ze zdjęciami

Powrót do miłych wspomnień, które zostały uchwycone na zdjęciu, u każdego wywołają uśmiech na twarzy. Zdjęcia z młodości dziadków, zdjęcia ze wspólnie spędzonych chwil, urodzin, świąt, uwiecznione w pięknej ozdobnej ramce, bądź albumie na zdjęcia – będą prezentem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Nowoczesny album, czyli foto książkę, możemy zamówić już od 20 zł.

2. Wielofunkcyjna opaska sportowa

Nazwa może sugerować, że jest przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, lecz opaska jest idealna również dla osób starszych. Posiada funkcje przeznaczone do mierzenia ciśnienia, tętna, krokomierz, licznik spalanie kalorii. Jest o tyle funkcjonalna, że pokazuje bardzo wyraźnie godzinę i datę, obsługa opaski jest bardzo prosta, ponieważ posiada tylko jeden przycisk.

Cena opaski od 60 zł w górę (zależy od producenta opasek i mocy baterii).

3. Pobyt w solnej jaskini

Nasi dziadkowie zasługują na relaks i zregenerowanie sił. Dzięki pobycie w jaskiniach solnych oprócz relaksu, starsze osoby poprawią swój stan psychiczno-fizyczny. Mikroelementy zawarte w powietrzu jaskiń, wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz pomogą przy wielu schorzeniach tj: choroby tarczycy, choroby serca i naczyń krwionośnych, zaburzenia układu nerwowego, oddechowego, schorzenia dermatologiczne.

Jednorazowy seans w jaskini solnej kosztuje od 20 zł. Natomiast karnety na kilka wejść będą kosztować od 85 zł do 180 zł w zależności od ilości seansów.

4. Masaż twarzy lub dłoni

Pozostając w strefie relaksu, następną propozycją jest masaż twarzy lub masaż dłoni. Masaż twarzy pobudza krążenie krwi i limfy, działa przeciwzmarszczkowo, ujędrnia i napina skórę, poprawia koloryt skóry. Masaż dłoni oprócz działania odprężającego wspomaga procesy metaboliczne, rozluźnia mięśnie, powoduje przyrost tkanki mięśniowej oraz wzrost siły.

Za masaż twarzy zapłacimy od 40 zł do 200 zł. Za masaż dłoni zapłacimy od 15 zł do 40 zł.

5. Ciepły koc

Dziadkowie często potrzebują chwili spokoju we własnym domu. Idealnym prezentem będzie np. ciepły koc lub zestaw miękkich poduszek. W wyborze takich rzeczy nie jest potrzebna zbyt duża wiedza, wystarczy znać gust dziadków co do wzorów :).

6. Kulinarna podróż

Nic bardziej nie poprawi humoru babci lub dziadkowi, niż kolacja w towarzystwie tak bliskiej osoby, jaką jest wnuczek czy wnuczka. Dziadków można zaprosić na kolację w nowe na mapie kulinarnej miejsce. Dlaczego np. nie zabrać ich do tajskiej czy indyjskiej restauracji? Wielki uśmiech na twarzy dziadków – gwarantowany.

7. Książka

Ciekawa lektura pomoże w odprężeniu mózgu i poruszeniu wyobraźni. Literatura piękna, obyczajowa, współczesna, thriller, kryminał… te i wiele innych gatunków książek na pewno zainteresują babcię czy dziadka.

8. Kino

Wyjście do kina zazwyczaj kojarzy nam się z randką lub wypadem ze znajomymi. Zabranie babci lub dziadka na seans do kina na pewno będzie ciekawym pomysłem na prezent. Starsze osoby, o ile w ogóle chodzą do kina – to pewnie robią to rzadko. Żeby seans w kinie był przyjemny dla dziadków – pozwólmy im wybrać film, po przeczytaniu jego krótkiego opisu.

9. Atrakcje kulturalne

Koncert muzyczny w filharmonii będzie powrotem dla babci czy dziadka do czasów młodości. Jeśli nasi seniorzy nie lubią głośnych dźwięków, zawsze można wybrać się z nimi na wystawę malarstwa, czy fotografii współczesnej.

10. Uśmiech

Nie zapomnijcie o najważniejszym. Najlepszym prezentem dla babci i dziadka zawsze będzie wspólnie spędzony czas. Nie ważne, gdzie zabierze się staruszków, co im się podaruje i czy w ogóle to się zrobi. Nie każdego stać na prezent, ale szczera rozmowa przy herbacie, przy tym wiele uśmiechu – zastąpi każdy, nawet najdroższy prezent.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments