Wiosna jest świetną okazją do zmian. Budząca się do życia natura napełnia nas pozytywną energią i chęcią do działania, więc korzystając z ciepłych promieni słońca, zaproś wiosnę do swojego domu.  

Dekoruj z umiarem

Na początek skupmy się na tej podstawowej zasadzie. Każda zmiana zaczyna się od pomysłu. Usiądź i zaplanuj co chciałabyś zmienić, jakie elementy zostawiasz, a których chcesz się pozbyć. Pamiętaj, że kupując pod wpływem chwili, możesz popaść w przesadę, a nawet kicz. Dokonując wiosennej metamorfozy, nie musisz również robić gruntownego remontu. By zachować styl swojego mieszkania, skup się na dodatkach – dywanach, zasłonach, poduszkach, doniczkach czy świeczkach zapachowych. Zmiana tych z pozoru niewielkich elementów wystroju, odświeży wygląd całego mieszkania.

Postaw na kolory

Przy dobieraniu kolorowych dodatków, pomyśl o różnych odcieniach i zdobieniach. Mieszaj wzorzyste dekoracje z jednolitymi, gładkimi elementami. Nie przesadź jednak z agresywnymi kwiecistymi wzorami. Baw się barwami i deseniami. Wybieraj spośród pastelowych odcieni różu, soczystych zieleni, czy słonecznych żółci i pomarańczy – możliwości jest tak wiele. Niech twój dom odżyje barwami, niczym przyroda za oknem.

Zwróć uwagę na tkaniny

Nic nie oddaje klimatu wiosennych poranków, jak promienie słońca przebijające się przez lekką, fruwającą firankę. Delikatne, zwiewne materiały, takiej jak tiul, czy muślin są wręcz uosobieniem tej pory roku. Najważniejsze jest jednak, by używać naturalnych, dobrych jakościowo tkanin. Ozdabiając kanapę, połóż na niej lnianą narzutę, w sypialni przykryj łóżko aksamitem. Warto też zastanowić się nad zmianą dywanu, ciężki, puchaty, zimowy dywan zastąp cienką wykładziną w pastelowych kolorach lub z geometrycznym wzorem.

Zmiany małym kosztem

Wiosenne rewolucje mieszkaniowe nie muszą wiązać się z wielkim wydatkiem. Jeżeli twój budżet jest ograniczony, mamy dla ciebie kilka rozwiązań. Zamiast wymieniać poduszki, kup nowe poszewki, zaoszczędzisz i pieniądze i miejsce w szafie. Wyposaż kuchnię w nowe, wiosenne  podkładki, serwetki oraz ściereczki, te drobiazgi na pewno zostaną zauważone przez twoich najbliższych. Przynieść ze spaceru gałązki pokryte młodymi listkami i stwórz kompozycję do wazonu.

Kwiaty zawsze w modzie

Żywe kwiaty ubogacą wystrój każdego wnętrza, niezależnie od pory roku. Jednak w wiosnę nie musimy ograniczać się do ciętych kwiatów, równie dobrze możemy zasadzić przepiękne kwiaty cebulowe, takie jak hiacynty, tulipany, krokusy, czy narcyzy. Rosnąc w ogrodzie lub na balkonie będą cieszyć oko zarówno gości, jak i domowników. Ciekawą alternatywą dla kwiatów są świeże zioła, które poza funkcją dekoracyjną będą również użyteczne. Zapach mięty lub bazylii rozchodzący się po kuchni będzie przyjemnie rozbudzał i nastrajał pozytywną energią na cały dzień.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments