Jesienią wracają warsztaty dla dzieci, dorosłych i seniorów. Warto zatem spędzić swój wolny czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Prezentujemy Wam najciekawsze propozycje zajęć w lubelskich domach kultury.

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”

W tym roku w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” zmieniono nieco formę zajęć. Mieszkańcy Lublina mogą bowiem uczestniczyć w specjalnych projektach w ramach ośmiu stref tematycznych: Artystycznej, Familijnej, Seniora, Muzyki, Strefy Nowych Umiejętności, Słowa i Filmu, Tańca oraz Strefy Twórczej dla Młodych.

W Strefie Artystycznej na dzieci, młodzież i dorosłych czekają zajęcia twórcze. Organizatorzy proponują między innymi uczestnictwo w warsztatach o nazwie Ceramika – Własna zastawa, podczas których będzie można wykonać swój zestaw naczyń. Ciekawą propozycją są też zajęcia z tkaniny artystycznej dla młodzieży i dorosłych, którzy mogą wzbogacić się o wiedzę na temat technik tkackich i włókiennictwa.

Strefa Familijna obejmuje zajęcia dla najmłodszych, którym towarzyszą rodzice. Organizatorzy warsztatów zapraszają pociechy już do 3 roku żucia. Czeka na nie Akademia Malucha oraz cykle zajęć Bajkowe Opowieści, Montownia Wyobraźni i projekt A KUKU!.

W Strefie Muzyki odnajdą się zarówno młodzi, jak i starsi pasjonaci śpiewu, a także osoby, które chcą się nauczyć grać na instrumentach. Zatem można się jeszcze zapisać na warsztaty wokalne dla dorosłych Na Głosy. Wolne miejsca są też na zajęciach z gry na bębnach (dla dzieci w wieku 4-6 lat i 7-12 lat) i na indywidualnych warsztatach gry na gitarze.

W Strefie Nowych Umiejętności znajdziecie między innymi kreatywne zajęcia Cyrkowy Zawrót Głowy. To projekt prowadzony aż w trzech grupach wiekowych – 7-9 lat, 10-12 lat
i dla nastolatków w wieku 13+.

Projekt Strefa Seniora zawiera ofertę gimnastyki dla osób starszych, a także praktycznych zajęć komputerowych MediaLab Senior. Oprócz tego do wyboru mają też warsztaty rękodzielnicze Projekt Senior oraz zajęcia wokalne Wieża Babek.

Fani kina i teatru z pewnością odnajdą się też na warsztatach w ramach Strefy Słowa i Filmu. Dla dzieci przygotowano bowiem zajęcia z cyklu Dziecięcy Klub Filmowy, gdzie mogą poznawać świat kina poprzez zabawę.

Ci, którzy chcą poznać teatr nieco bliżej powinni natomiast zapisać się na zajęcia teatralne,
w trakcie których oprócz ćwiczeń np. z dykcji będzie możliwość stworzenia rekwizytów scenicznych. Organizatorzy warsztatów zapraszają uczestników w wieku 7-10 lat.

Przedostatni cykl zajęć, czyli Strefa Tańca dotyczy warsztatów tanecznych prowadzonych dla dzieci i młodzieży. Można więc zapisać się jeszcze na projekt Hip-hop skierowany do uczestników w wieku 4-13 lat.

Strefa Twórcza dla Młodych to ostatni cykl projektów Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”. Zajęcia pozwalają młodym uczestnikom na twórcze wyrażanie się poprzez różne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Można więc dołączyć np. do grupy zajęciowej Plastyka skierowanej do dwóch grup wiekowych – dzieci w wieku 5-7 lat oraz 8-13 lat.

Koszt uczestnictwa w wybranym projekcie dla jednej osoby waha się od 30 do nawet 400 zł. Zapisy na zajęcia trwają do 30 września lub do wyczerpania wolnych miejsc wyłącznie na stronie internetowej ddkbronowice.pl.

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”

Bogatą ofertę kulturalną przygotował również Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”. Jeśli chodzi o zajęcia dla dzieci i młodzieży, to wciąż mogą one dołączyć do grupy teatralnej „Dynks”, jednak ilość wolnych miejsc jest ograniczona, ponieważ grupa ma stały skład.

Dla zainteresowanych występami publicznymi stworzono natomiast Warsztaty Słowa. Tu najmłodsi, dorośli oraz seniorzy nauczą się interpretacji tekstów literackich. Nie są to jednak zajęcia w grupie, lecz indywidualne.

Dzieci mające doświadczenia z grą na instrumencie mogą zapisać się też na indywidualne warsztaty pianistyczne, ale do wyboru mają też zajęcia z gry na ukulele. Prowadzone są również warsztaty WGL Ukulele 18+, czyli lekcje dla osób dorosłych.

Jeśli chodzi o seniorów, to wciąż mogą oni wstąpić do grupy Taniec Plus, gdzie nauczą się tradycyjnych tańców w kręgu i tych z różnych stron świata. Inną propozycją aktywności ruchowej są zajęcia Rusz się Matko dla świeżo upieczonych mam lub kobiet, które mają już starsze dzieci.

Zapisy na zajęcia trwają do końca września, a można o nie pytać pisząc na adres e-mail: zajecia@ddkweglin.pl lub dzwoniąc pod jeden z telefonów (81) 466 59 16 / 882 433 036.

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”

Nieco inny charakter mają zajęcia w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe”. Pierwszą ciekawą propozycją jest Eksperymentalny Warsztat Manualny, czyli warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat. Podczas tego projektu młodzi uczestnicy będą poznawać różne dziedziny sztuki. Olimpijski Warsztat Manualny – Szlifiernia Diamentów jest natomiast formą podobnych, ale bardziej uregulowanych tematycznie zajęć. To warsztaty skierowane do osób w wieku 9-14 lat.

Trochę innym rodzajem spotkań są warsztaty Otwartej Pracowni Medialab, które prowadzone są w dwóch grupach – 6-9 lat oraz 10-16 lat, a także dla dorosłych. Warsztaty skupiają się na pracy z wszelakimi mediami.

W ofercie Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe” można również znaleźć między innymi Warsztaty Komiksowe, podczas których uczestnicy „ożywiają” rysunkowych bohaterów. Zwieńczeniem zajęć jest stworzenie własnych historyjek komiksowych. To propozycja dla dzieci już od lat 6 oraz dla dorosłych.

Zapisy trwają tu do końca września. Z pracownikami domu kultury można kontaktować się poprzez skrzynkę e-mail: zajecia@ddkczubypoludniowe.pl lub telefonicznie (81) 466 59 18 / 882 433 041.

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów”

Powracają tradycyjne zajęcia i formy, które są w stałym programie Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów”. Już najmłodsze dzieci (od 4 do 5 roku życia) mogą uczestniczyć w Zabawach z tańcem i zapisać się do grup tanecznych i baletowych.

W tym sezonie ruszają też comiesięczne warsztaty z Sensoplastyki przeznaczone dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat, którym podczas zabaw mogą towarzyszyć rodzice.

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” prezentuje również bogatą ofertę teatralną. Między innymi już w październiku wracają dziecięce zajęcia Teatru Rym Cym Cym i Teatru Fantazja.

Ciekawą opcją są też zajęcia Bajki (Nie) Codzienne, podczas których już pięciolatki mogą stworzyć własną opowiastkę z ilustracjami. Każda bajka staje się częścią wspólnej książeczki wydawanej na koniec zajęć.

Nie zapomniano też o osobach starszych, dla których między innymi stworzono trzy kluby: IKS, czyli Integracyjny Klub Seniora, Klub Przyjemnych Spotkań i Klub Wolnego Czasu.

Warto też przyjść na warsztaty „Twarzą w twarz” skierowane do osób dorosłych, na których możecie np. nauczyć się skutecznej autoprezentacji i dowiedzieć się jak lepiej komunikować się z ludźmi.

Na zajęcia można się zapisywać w godzinach 10:00-17:00 dzwoniąc pod numer telefonu 81 741 99 11 lub udać się osobiście do siedziby Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów”.

Dom Kultury „Skarpa”

Jak co roku pracownicy Domu Kultury „Skarpa” przygotowali ciekawą ofertę kulturalną dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Jeśli wasze pociechy chcą uczestniczyć w tworzeniu nowego spektaklu, mogą dołączyć do Teatru Skarpa. To zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 9-14 lat.

Na zajęciach z plastyki uczestników czeka zaś tworzenie prac plastycznych różnymi technikami np. poprzez rzeźbienie w glinie. To projekt prowadzony w dwóch grupach – 5-8 lat i 9-12 lat.

Dla młodych majsterkowiczów i wielbicieli prac manualnych przygotowano też warsztaty Modelarnia, na których nauczą się samodzielnie tworzyć modele pojazdów, statków czy samolotów.

Oferta zajęć dla dorosłych także jest całkiem bogata. Mogą bowiem między innymi wybrać kurs z malarstwa sztalugowego i warsztaty z mozaiki.

Na te i inne projekty można się zapisywać, dzwoniąc pod numer telefonu: 527 46 48.

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”

W tym roku, aby dostać się na zajęcia do Młodzieżowego Dom Kultury „Pod Akacją” trzeba było przejść specjalną rekrutację i spełnić kilka istotnych wymogów. Mimo tego dla spóźnialskich zostało jeszcze kilka wolnych miejsc w ramach niektórych warsztatów.

Instruktorka Dziecięcego Teatru Supełki prowadzi dodatkowe zapisy na zajęcia teatralne przeznaczone dla dzieci w wieku 9-13 lat. Na warsztatach będzie można między innymi wspólnie wykonać lalki. Zajęcia prowadzone są przy ulicy Grodzkiej 11, a więcej informacji uzyskacie pod numerem telefonu: 815 322 740.

Inne dostępne spotkania teatralne przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. W programie między innymi zabawy ruchowe czy wspólne tworzenie spektaklu. Warsztaty odbywają się w domu kultury przy ulicy Chrobrego 18. Kontakt: m.gorgol-rzepecka@mdk.lublin.eu lub tel. 697 234 249.

Jeśli wasze pociechy ciągnie natomiast na scenę, być może będą chciały dołączyć do zespołu recytatorskiego oraz przyjść do pracowni Zabaw Logopedycznych. Na zajęciach będzie można między innymi poćwiczyć interpretację wierszy oraz uczestniczyć w zabawach teatralnych. Miejscem zajęć jest budynek przy ulicy Chrobrego 18, a chętni mogą zgłaszać się na adres e-mailowy: monika.pastuszak@mdk.lublin.eu

Zapisy są również możliwe w ramach Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej. Spotkania odbywają się w obydwu budynkach Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”, czyli na ulicy Grodzkiej 11 i Chrobrego 18.

Tu uzyskacie więcej informacji: a.asyngier-koziel@mdk.lublin.eu.

Dom Kultury „Błonie”

Wciąż można się zapisywać na zajęcia w Domu Kultury „Błonie”. Dla dzieci przygotowano tutaj warsztaty z plastyki prowadzone w dwóch grupach – dla uczestników od 5 do 7 roku życia oraz od 8 roku życia.

Inne zajęcia, które zaczną się w październiku to taniec nowoczesny. Podczas wspólnych spotkań dzieci nauczą się popularnych stylów tanecznych takich jak: hip-hop, freestyle, popping, oldschool czy new style. Ten projekt przeznaczony dla uczestników od 7 roku życia.

Możecie też wybrać Warsztaty: TALENT – TWÓRCZOŚĆ – TEATR, które rozpoczną się 22 października. Przeznaczone są dla młodzieży od 17 roku życia, studentów i dorosłych, którzy chcą rozwijać swój talent i występować na scenie. Chętni mogą zapisywać się drogą e-mailową: ttt.teatr.ttt@gmail.com.

Jeśli jednak bardziej interesują Was planszowe gry rodzinne to warto zapisać się na spotkania Planszowo-morowo, które odbywają się drugie soboty każdego miesiąca. Cena za zajęcia to tylko 3 zł.

Ciekawą opcją są też Warsztaty dla syna i taty, jednak dolna granica wieku dziecka uczestniczącego w tym projekcie powinna wynosić 5 lat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Uczniowie szkół podstawowych mogą też spróbować zajęć Twórcze Tutti Frutti zarezerwowanych dla uczestników od 9 roku życia. Na tych warsztatach czeka ich połączenie wielu zabaw – cześć plastyczna, teatralna i zajęcia ruchowe.

Kontakt w sprawie wszystkich zajęć: 733 500 475 lub 81 527 47 00 oraz przez pocztę e-mail: dkblonie@gmail.com.

Dom Kultury LSM

Zaczynając od zajęć twórczych Dom Kultury LSM posiada w swojej ofercie między innymi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Zespół podzielony jest na dwie grupy – dla uczestników od 7 lat oraz w wieku 5,5 – 6 lat. Innym rodzajem spotkań wspierających zdolności artystyczne są warsztaty fotograficzne. Może w nich uczestniczyć każdy, kto lubi robić zdjęcia niezależnie od wieku.

Następnymi zajęciami dla dzieci i młodzieży są spotkania baletowo-taneczne. To propozycja dla dwóch grup – uczestników w wieku 4,5 – 6 lat i 7 – 13 lat.

Dom kultury zaprasza też między innymi do Ogniska MIDI, gdzie można nauczyć się gry na instrumentach muzycznych takich jak: fortepian, keyboard, gitara klasyczna i elektryczna oraz flet prosty i poprzeczny.

Bezpośredni kontakt telefoniczny z instruktorem: 887 820 263 lub 887 820 264 oraz studiomidi@op.pl, midi1@wp.pl.

Dla osób, które ukończyły 45 rok życia przygotowano też projekt edukacyjny Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku, który pozwoli uczestniczyć im w specjalnych cyklach i warsztatach oraz poznać ciekawych ludzi. Szybkie zapisy pod numerem telefonu: 667 959 060 lub pod adresem e-mailowym: drugiwiek@gmail.com.

O wszystkie zajęcia można pytać w sekretariacie Domu Kultury LSM tel. 81 743 48 29.

Dom Kultury „Ruta”

W Domu Kultury „Ruta” na początek warto zapisać swoją pociechę na zajęcia tańca nowoczesnego, czyli disco-dance i freestyle z elementami tańca klasycznego. Dziecko może znaleźć się w jednej z czterech grup: przedszkolnej – 4,5 lat, średniej – 6,7,8 lat, starszej – 9-12 lat i w grupie najstarszej. Kontakt z osobą prowadzącą zajęcia: tel. 516 120 249.

Dostępne są też między innymi warsztaty rytmiczno-taneczne dla dzieci nieuczęszczających do przedszkoli czy zajęcia z tańca i gimnastyki dla dzieci od 4 do 11 lat i dla młodzieży od 11 lat. Więcej informacji: tel. 515 418 934 i 501 776 687.

Dla dzieci szkolnych wieku, które chcą rozwinąć lub odkryć swój talent sceniczny stworzono natomiast zajęcia teatralne. Warsztaty oprócz pracy np. z ciałem czy głosem pomogą im rozwinąć umiejętność pracy w grupie. Jeśli natomiast wasze pociechy chcą wyrazić się za pomocą sztuki, warto by zapisały się na warsztaty plastyczne przeznaczone dla dzieci
i młodzieży od 6 do 15 roku życia.

Informacje na temat zajęć można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu: 81 4637030, między godziną 15.00 a 19.00.

Dom Kultury „Kalinowszczyzna”

W Domu Kultury „Kalinowszczyzna” wciąż można zapisać się na niektóre warsztaty. Warto np. wybrać zajęcia cyrkowe dla dzieci, które poprowadzi instruktorka znana z Talerzyka Możliwości. Szczegółowe informacje o tych zajęciach można uzyskać pod numerem telefonu: 81 747 21 82.

Warte uwagi są też warsztaty plastyczne, na które można uczęszczać już od 4 roku życia. Podczas nich uczestnicy spróbują wielu technik plastycznych.

W tym roku uruchomiono również zajęcia z tańca nowoczesnego, w ramach których można poznać różne style taneczne np. jazz, hip-hop i taniec intuicyjny. Zajęcia przeznaczone są dla różnych grup wiekowych już od 4 roku życia.

Zarówno dorośli, jak i dzieci oraz młodzież wykazujący zdolności muzyczne mogą zapisać się też np. do Ogniska Artystycznego Talent. Nauka na instrumentach odbywa się tu indywidualnie. Można więc nauczyć się grać między innymi na: pianinie czy keyboardzie.

Wszystkie zapisy odbywają się stacjonarnie w domu kultury, telefonicznie pod numerem: (81) 747 21 82 lub drogą mailową: domkultury@autograf.pl.

Dom Kultury „Łęgi” SM Czuby

Ostatni dom kultury w Lublinie przygotował zajęcia w kategoriach: plastyka, muzyka, taniec, warsztaty dla maluchów oraz dorosłych.

Na początek warto wybrać jeden z warsztatów plastycznych, który prowadzony jest w trzech grupach wiekowych – dla 5-latków, dzieci w wieku 6-7 lat oraz w wieku 8-10 lat. Można też zapisać się na warsztaty twórcze oraz malarstwo sztalugowe i rysunek dla dzieci – obydwa zajęcia dostępne są od 8 roku życia.

Jeśli chodzi o taniec wśród najmłodszych, to oferta tutejszych zajęć jest szeroka. Dzieci mogą zapisać się np. na taniec klasyczny – balet już od 4 roku życia. Inne dostępne zajęcia taneczne to hip-hop lub modern jazz. To propozycja dla dzieci od 8 roku życia.

Oprócz wymienionych warsztatów zostały jeszcze miejsca między innymi na kurs fotografii dla młodzieży i dorosłych. W trakcie warsztatów trzeba mieć własny aparat fotograficzny.

Na zajęcia w Domu Kultury „Łęgi” można zapisywać się wyłącznie drogą telefoniczną – 503 376 633 oraz e-mailową: dk-tatarakowa@wp.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments