Depilacja laserowa to obecnie jedna z najskuteczniejszych, a przy tym najmniej bolesnych metod usuwania zbędnego owłosienia w różnych strefach ciała. Dlatego tak wiele z nas decyduje się na zabieg. O tym ile serii należy wykonać, by jak najdłużej cieszyć się gładką skórą, jak przygotować się do zabiegu i który z laserów dostępnych na rynku jest najlepszy rozmawiamy z Eweliną Woźniak, kosmetologiem i właścicielką salonu Laser Look.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która dociera przez skórę do cebulek i niszczy je wraz z macierzą, dzięki czemu włoski już nie odrastają. Wytwarzana przez laser energia jest pochłaniana przez barwnik włosa, melaninę, i dosłownie wypala go od środka. Dzięki całkowitemu zniwelowaniu bazy włosa, metoda ta gwarantuje nam długotrwałą gładkość ciała.

Sporo ma Pani klientek?

Depilacja laserem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po pierwsze dlatego, że jest bardziej komfortowa niż inne rodzaje depilacji i zapewnia gładkość skóry na dłużej niż tradycyjne metody. Po drugie, bo pojawiają się coraz nowsze sprzęty, które nie tylko skracają czas trwania zabiegu, ale też usuwają owłosienie na stałe. W moim salonie mam medyczny laser diodowy, aktualnie najszybszy i zarazem najmocniejszy system do depilacji laserowej na świecie.

I włoski po nim nie odrosną?

Nie odrosną. To sprzęt najnowszej generacji. Jego działanie polega na tym, że niszczy on już nie cebulki, ale komórki macierzyste. Daje to pewność, że włosy zniszczone podczas depilacji nie odrosną. Nasze ciało jednak żyje, gospodarka hormonalna również się zmienia i może zdarzyć się, że za kilka lat pojawią się jakieś nowe włoski. Aby efekty były trwałe, można wykonywać raz w roku pojedynczy zabieg przypominający.

Jedna seria nie wystarczy?

Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań hormonalnych i genetycznych. Niekiedy wystarczy jedna seria, czasem potrzeba trzech. Szczególnie osoby ze skłonnościami do szybszego odrostu i ciemnych włosów powinny myśleć o kilku zabiegach. Przyjmujemy, że w fazie wzrostu, a tylko w tej fazie dochodzi do zniszczenia włosa, znajduje się ok. 30 proc. włosów, dlatego depilacja laserowa wymaga powtórzeń, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zabieg powtarzamy średnio od 4-8 razy w odstępach 4-10 tygodni w zależności od partii ciała.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabiegi można wykonywać cały rok. Jednak szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, kiedy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką jednorazową miejsce zabiegu, uważając przy tym na podrażnienie skóry. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, niczym nieposmarowana, dlatego na zabieg należy przyjść bez wcześniejszego użycia balsamów nawilżających, antyperspirantów itp.

Czyli nie ma potrzeby wcześniejszego zapuszczania włosków?

Na szczęście włosów nie trzeba „zapuszczać”, a jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania na ok. miesiąc przed zabiegiem. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety, ani depilatora mechanicznego. Podczas zabiegu laserem włosy ulegają spaleniu. W związku z tym te, które wyrastają ponad powierzchnię skóry mogą być przyczyną poparzeń naskórka. Ponadto ogranicza to działanie lasera, którego światło rozprasza się na odrośniętym włosie. Dozwolone jest natomiast golenie włosów.

Kiedy depilacja laserowa nie przynosi efektu?

Nie ma takich sytuacji. Jeśli depilacja laserowa nie daje oczekiwanych efektów, prawdopodobnie przyczyną są wspomniane uwarunkowania hormonalne i genetyczne. Zaburzenia hormonalne mogą towarzyszyć takim chorobom jak Zespół Cushinga, guzy nadnerczy i przysadki, zespół policystycznych jajników. Owłosienie uwarunkowane genetycznie to przede wszystkim problem mieszkańców krajów śródziemnomorskich lub osób o tym typie urody. Sygnałem alarmowym jest stan, gdzie po kilku zabiegach włosy wciąż pojawiają się w zbyt dużych ilościach. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u endokrynologa i połączenie kuracji hormonalnej z laserową, a efekty pojawią się na pewno.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Dbając o swoje bezpieczeństwo i komfort, po zabiegu również powinno stosować się do kilku prostych zasad. Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, czasowy obrzęk depilowanego obszaru, który ustępuje po kilku godzinach, choć może on utrzymać się maksymalnie do 2-3 dni, dlatego też w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli, do 3-4 dni po zabiegu nie powinno się też korzystać z basenu, sauny czy podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu (po depilacji pach można stosować antyperspirant bezalkoholowy). Ponadto przez około 2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy peelingu, ani innych zabiegów złuszczających. Przez 2-3 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania! Odsłonięte partie ciała poddawane zabiegowi chronimy kremem z filtrem SPF minimum 30.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Klara
Klara
5 lat temu

Znam ten salon i mogę potwierdzić że wiele dziewczyn jest ogromnie zadowolona z ich usług

Justyna
Justyna
5 lat temu

Jako stała klienta cieszę się że o salonie dużo dobrego się mówi bo lubię przychodzi do dziewczyn z Laser Look

Natalia
Natalia
5 lat temu

Wykonałam u nich całą sesję depilacji na pachy i musze przyznać że efekt jest świetny z którego jestem bardzo zadowolona. Jednak jak w reklamach piszą że jest to bezbolesna depilacja to nie prawda bo boli i to znacznie, ALE efekt rewelacja