Na sobotę (12 czerwca) przypadł w tym roku Ogólnoświatowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Z tej okazji chętne do pomocy lublinianki zainaugurowały coroczną akcję “Szalik i czapki dla potrzebujących”. – To idealny dzień, aby to zrobić – podkreśla Anna Augustyniak, współorganizator akcji.

Z okazji Ogólnoświatowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych lublinianki spotkały się na wspólnym robieniu na drutach w restauracji Browar Grodzka 15. Tegoroczna akcja tworzenia szalików, czapek, rękawiczek i innych części zimowej garderoby jest organizowana po raz czwarty. Pomysł na tę inicjatywę zrodził się u Iwony Trofimenko, a współorganizatorem jest Anna Augustyniak i Barbara Fatyga.

– Podsumowanie akcji tradycyjnie odbędzie się w Wigilię Miłosierdzia organizowaną przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej – wyjaśnia Anna Augustyniak. W zeszłym roku udało się przygotować 540 kompletów zimowej garderoby, w tym 130 czapek i 120 elementów odzieży dziecięcej, co dało prawie 1000 kilometrów włóczki, którą udało się przerobić.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments