W tym roku w po raz dziewiąty z Lublina wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku jej uczestnicy mają do wyboru 9 różnych tras.

Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ruszyły 22 lutego. Każdy z uczestników może zdecydować się na jedną z tras. Zapisać się można na stronie internetowej wydarzenia: www.edk.lublin.pl. EKD wyruszy 17 marca.

Dla uczestników EDK zostaną przygotowane pakiety w skład, którego wchodzą rozważania Drogi Krzyżowej edycja EDK 2023 oraz opaska odblaskowa. Koszt pakietu dla uczestnika wynosi 10 zł. Pakiety można będzie odbierać w dniach 15 i 16 marca od 10:00-19:00 w kawiarence przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie oraz w dniu 17 marca od godz. 18:00 przed Archikatedrą Lubelską.

Opłatę będzie można uiścić przy odbiorze pakietu z materiałami lub przelewem na konto Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej 20 1240 1503 1111 0010 1057 3012 tytułem EDK 2023. Przy odbiorze pakietu należy wówczas okazać potwierdzenie przelewu.

Organizatorzy zachęcają, aby na Ekstremalną Drogę Krzyżową zabrać przygotowany przez siebie drewniany krzyż (np. brzozowy). – W czasie przemierzania trasy mogą panować zmienne warunki pogodowe. Przygotujmy się odpowiednio. Zabierzmy ze sobą gorące napoje w termosie oraz latarkę najlepiej czołową – doradzają organizatorzy EKD.

TRASY

1. Niebieska św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 30 km prowadzi z Lublina wkoło Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.

2. Pomarańczowa bł. Karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Starym Mieście

3. Żółta św. Jana Pawła II o dł. ok 43 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

4. Czerwona bł. Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

5. Fioletowa bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

6. Czarna bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

7. Brązowa bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 40 km. Zaczyna sie w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.

8. Zielona Sługi Bożego Franciszka Blachnickeigo o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.

9. Żółto-niebieskie św. Jakuba Apostoła Starszego o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie, prowadzi szlakiem św. Jakuba Apostoła do kościoła pw. św. Jakuba w Głusku. jest to druga trasa tzw. samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments