21 lipca o godz. 19 na placu Zamkowym wystąpią Kayah, Katarzyna Nosowska, Brodka i Paulina Przybysz. Koncert będzie finałem cyklu plenerowych pikników „Drogi Wolności”.

Koncert to część lubelskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. Również 100 lat temu ogłoszono, że Polki jako pierwsze w Europie otrzymały czynne i bierne prawa wyborcze.

Nosowska to wokalistka, autorka tekstów, felietonistka, 1/6 grupy Hey. Słynie z charyzmatycznego wokalu oraz niebanalnych tekstów. Ostatnio zawiesiła działalność macierzystego zespołu, by ponownie skoncentrować się na karierze solowej.

Brodka to jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny muzycznej. Jej koncerty to niezapomniane przeżycie, łączące pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych.

Paulina Przybysz przez prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów.

Kayah to jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Śpiewa, komponuje, produkuje muzykę. Debiutowała w 1995 r. albumem „Kamień”; do tej pory wydała 11 albumów.

Koncert będzie zwieńczeniem całego cyklu sześciu rodzinnych pikników dzielnicowych, które będą połączone z koncertami „Drogi Wolności”. Ostatni z pikników już 20 lipca na LSM. Początek o godz. 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments