Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza na Letnią Akademię dla Seniorów. W lipcu i sierpniu przygotowano dla nich oprowadzanie po muzealnych galeriach, dzięki czemu mogą zgłębić swoją wiedzę na temat różnych eksponatów.

W ramach Letniej Akademii najstarsza grupa odbiorców sztuki będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach z kuratorami wystaw. Muzeum Narodowe w Lublinie zostało otwarte po trwającym blisko dwa lata remoncie i przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. W wyniku realizacji projektu zmodernizowano i powiększono przestrzeń ekspozycyjną. Zmieniono aranżacje większości wystaw stałych. Warto więc na nowo odkryć piękno wnętrz Zamku Lubelskiego.

Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godzinie 12 na Zamku Lubelskim. Opłata za uczestnictwo w jednorazowym oprowadzaniu wynosi 5 zł. Grupa zwiedzających może mieć maksymalnie 15 osób.

Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Lublinie pod numerem telefonu: 693 677 602 oraz mailowo edukacja@mnwl.pl.

Program

15 lipca – „Historia Uzbrojenia i Malarstwo Batalistyczne”
22 lipca – Galeria Malarstwa Cerkiewnego
29 lipca – „Galeria im.Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego”
5 sierpnia – Galeria Malarstwa Polskiego XIX i XX w. (w tym obraz J. Matejki „Unia lubelska”)
12 sierpnia – Grupa Zamek i Awangarda
19 sierpnia – „Trybunał Koronny w dziejach Rzeczypospolitej (1578-1794)”
26 sierpnia – „Historia Polski utrwalona na medalach” – wystawa numizmatyczna lub wystawa Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments