Młodzi od piątku (1 grudnia) mają do dyspozycji kolejne miejsce spotkań. To Piwnica Labiryntu, która po odnowieniu i wyposażeniu w potrzebny sprzęt, zaczyna nowy etap funkcjonowania jako przestrzeń młodych. To ósme miejsce na mapie Lublina, które powstało w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

– Piwnica Labiryntu to kolejne miejsce w naszym mieście, które przeznaczone jest na działania młodych i dla młodych. Otwarcie tej przestrzeni w nowej odsłonie możliwe było między innymi dzięki wsparciu ze strony naszego partnera, IKEA, który w pełni wyposażył ją w meble i potrzebny sprzęt – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Znajdująca się przy ul. Popiełuszki 5 w dzielnicy Wieniawa Piwnica Labiryntu, to przestrzeń prowadzona przez Stowarzyszenie Marsz Równości. Otwarta będzie od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-19.00. Zapewnia stały dostęp do wsparcia psychologicznego i prawnego, trening kompetencji społecznych oraz działanie grupy wsparcia.

– Osiem przestrzeni młodzieżowych, utworzonych w tak krótkim czasie, to powód do dumy i radości. Powstała sieć, w ramach której rozwijana jest współpraca na przeróżnych polach, co jest sukcesem w skali krajowej i międzynarodowej. Te miejsca i działania młodych osób są dowodem na to, że jesteśmy Europejską Stolicą Młodzieży i wychodzimy naprzeciw różnorodnym potrzebom młodych osób – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji, pełnomocniczka prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Utworzenie otwartych, niekomercyjnych przestrzeni młodzieżowych, pozwalających na twórcze i swobodne spędzanie czasu, było jednym z postulatów, jaki pojawił się w trakcie przygotowywania aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Potrzebę taką potwierdziły także badania wykonane w związku z tworzoną obecnie polityką młodzieżową. Ważnym zadaniem każdej przestrzeni jest nie tylko zapewnienie możliwości spotkania z rówieśnikami, ale także wsparcie psychologiczne, które m.in. zapewnia Piwnica Labiryntu.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments