Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza najmłodszych pasjonatów programowania w wieku od 6 do 13 roku życia do udziału w 18. edycji Akademii Młodego Inżyniera. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego. Zajęcia rozpoczną się 1 marca.

Już po raz 18. Akademia Młodego Inżyniera w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym zachęca do udziału w różnorodnych zajęciach z programowania i robotyki dla małych pasjonatów. Łączy je atrakcyjna forma, nowoczesne narzędzia oraz cel. Chodzi o rozwijanie u dzieci logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów, pracy zespołowej, projektowego podejścia do pracy, zdolności wizualno-przestrzennych oraz zrozumienia otaczającego świata.

Program Akademii zakłada zapoznanie dzieci z robotami LegoWedo i Ozobotami, kodowaniem w Scratchu oraz językiem programowania Python. Tworzenie wirtualnej rzeczywistości w grach to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę.

Na rozpoczynający się 1 marca semestr zaplanowano łącznie 12 spotkań w kameralnych grupach (jedno spotkanie w tygodniu 120 minut). Zajęcia będą odbywać się w dni robocze w godzinach od 16.30 – 20.00. Koszt jednego semestru to 390 złotych.

Zapisów można dokonać mailowo wysyłając zgłoszenie na adres: akademia@lpnt.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 519 169 390.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments