Przed nami kolejna giełda staroci, która jak zawsze odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca. Po raz kolejny tłumy uczestników pojawią się na Placu Zamkowym.

Lubelska Giełda Staroci to cykliczna impreza, która na stałe wrosła w lubelski krwiobieg. Od lat, setki wystawców i tysiące uczestników, przybywają z różnych zakątków Polski, przenosząc się w nieistniejący już świat antyków, precjozów i historycznych bibelotów.

Przedwojenne meble, obrazy, porcelana, sztućce, a nawet stare płyty i ubrania – to wszystko znajdziecie na Targach Staroci.

Po drobnych perturbacjach związanych z lokalizacją, popularna Giełda Staroci ostatecznie umiejscowiła się na Placu Zamkowym, choć z uwagi na rosnącą liczbę jej uczestników pojawiła się potrzeba jej rozszerzenia. W związku z tym, w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy w swej wieloletniej historii, sprzedających będzie można spotkać również na całej długości ulicy Kowalskiej.

Organizatorzy giełdy wystąpili również o zajęcie obszaru Błoni pod Zamkiem, co jednak koliduje z szeregiem odbywających się tam wydarzeń artystycznych i miejską koncepcją przeznaczenia tego miejsca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments