Mroźny wiatr i minusowe temperatury już w tym tygodniu pojawią się w naszym województwie. Czeka nas codzienne skrobanie szyb w samochodach. Czy w najbliższym czasie spadnie śnieg? O prognozę pogody zapytaliśmy Grzegorza Kołodzieja ze Stowarzyszenia Klimatologów Polskich.

– Środa (24.11) może przynieść niewielkie opady deszczu, za to czwartek (25.11) powinien być suchy i względnie pogodny. W piątek (26.11) Polska będzie się stopniowo dostawać pod wpływ strefy z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, a nad Lubelszczyznę dotrą one z kierunku południowo-zachodniego – tłumaczy ekspert.

Temperatura w tym tygodniu utrzyma się w okolicach około 5 stopni Celsjusza. Spadek odczujemy w piątek, kiedy słupki rtęci pokażą około 3 stopnie C. Do końca tygodnia możliwe będą niewielkie lokalne przymrozki.

– Od poniedziałku (29.11) zacznie się stopniowe ochłodzenie, skutkiem którego temperatury maksymalne w ciągu dnia raczej utrzymywać się będą na granicy zera lub lekko powyżej, a w nocy w całym regionie będą spadki od -1 do – 3 st. C na początku tygodnia, a później do -7 st. C. w środku tygodnia. Sytuacja ta może utrzymać się do końca przyszłego tygodnia – wyjaśnia Kołodziej.

Okresowo możemy spodziewać się słabych i umiarkowanych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem w piątek i sobotę (26-27.11), a pokrywa śnieżna, w związku z zalegającą nad Polską zatoką chłodu i napływem wilgotnej masy powietrznej, może pojawiać się lokalnie już stopniowo od poniedziałku-wtorku (29-30.11).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments