W ten weekend atrakcji w Lublinie nie zabraknie. Carnaval Sztukmistrzów, plenerowe spektakle, Urban Highline Festival, a także imprezy sportowe i dania kuchni azjatyckiej – to tylko niektóre propozycje dla mieszkańców Lublina i turystów. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać i co zobaczyć.

Carnaval Sztukmistrzów

Przez cały weekend (18-20 września) w Lublinie możecie oglądać pokazy sztukmistrzów, brać udział w koncertach, warsztatach oraz spektaklach. Tegoroczna 11. już edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbywa się w formule show-case’u polskich produkcji cyrku, w którym główną rolę odgrywają polskie premierowe spektakle cyrkowo-teatralne. Hasłem przewodnim w tym roku jest Incydent Polski.

Carnaval Sztukmistrzów – program

Urban Highline Festival

Do niedzieli (20 września) w Lublinie trwa kolejny Urban Highline Festival. Wydarzenie odbywa się co roku i jest jednym z wydarzeń towarzyszących Carnavalowi Sztukmistrzów. Sztukmistrzów będziemy mogli podziwiać w okolicach Starego Miasta i Śródmieścia oraz w nowej lokalizacji – Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie.

Urban Highline Festival – program

Festiwal Azjatycki

Od piątku (18 września) do niedzieli (20 września) na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur gościć będzie Festiwal Azjatycki. Początek wydarzenia o godzinie 15.

Japońskie sushi, indyjska aromatyczna pakora – to tylko niektóre z przysmaków, jakie będą czekać na pasjonatów azjatyckiej kuchni, których będą mogli spróbować podczas festiwalu. Będzie też gruzińskie chaczapuri i libańskie tabbouleh.Podczas wydarzenia nie też zabraknie dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej, jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dań będziecie mogli spróbować do godziny 18.

Przestrzenie Sztuki

Na mieszkańców Lublina czeka emocjonujący teatralny weekend. Od piątku (18 września) do niedzieli (20 września) będą oni mogli wziąć udział w Przestrzeniach Sztuki, czyli bezpłatnych wydarzeniach przygotowanych przez lubelskie teatry. Podczas 4 dni wydarzenia zobaczymy 15 różnych spektakli. Program teatralnego weekendu Przestrzenie Sztuki powstał dla publiczności, która w czasie izolacji została pozbawiona kontaktu na żywo ze spektaklami i artystami.

Przestrzenie Sztuki – program

Festiwal Wina

Do niedzieli (20 września) w lubelskich restauracjach i Centrum Spotkania Kultur trwać będzie Festiwal Wina. Przez trzy dni mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w degustacjach, kolacjach, jak i warsztatach prowadzonych przez winiarzy z Polski, Włoch, Niemiec, Portugalii i Hiszpanii. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Pełen program znajdziecie tutaj

Atrakcje dla psów

Skende tworzy kolejne miejsce do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców Lublina i okolic. Tym razem to Strefa Psa, czyli przestrzeń do bezpiecznej zabawy i treningów z czworonogami. Bezpłatnie będzie można tam skorzystać z profesjonalnego toru przeszkód dla psów. To pierwsze takie miejsce w mieście i zostanie ono otwarte w sobotę (19 września). Z okazji otwarcia na właścicieli czworonogów czekają między innymi darmowe warsztaty, dog fitness, lekcje pierwszej pomocy dla zwierząt i fotobudka dla psów.

Program znajdziecie tutaj

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Będą warsztaty, pokazy, animacje, wykłady i spacery. To wszystko czeka na mieszkańców Lublina podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który potrwa do wtorku (22 września). W tym roku centrum wydarzeń będą pl. Łokietka i ul. Królewska i w weekend miejsca te zostaną wyłączone z ruchu.

Wykopki w skansenie

W niedzielę (20 września) od godziny 11.30 możecie wziąć udział w wykopkach kartoflanych w Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas wydarzenia zobaczycie pokazy ręcznego kopania ziemniaków przy użyciu motyk, pokaz kopania ziemniaków kopaczką konną, a także zabawy plastyczne i quiz na tematy ziemniaczane. Pokazom towarzyszyć będzie kapela, która zaprezentuje piosenki o tematyce jesiennej. Bilety w cenie 18 i 9 zł.

Narodowy Dzień Sportu

Na 19 września przypada Narodowy Dzień Sportu. Z tej okazji w wielu miastach w całej Polsce są organizowane różne wydarzenia sportowe. W tym roku także Lublin włączył się w tę imprezę i na ten dzień przygotował liczne zajęcia dla aktywnych. Sprawdźcie program Dnia Sportu w naszym mieście.

Program

Godz. 11:00-12:00 i od 12:30 do 13:30: KUL Squash Day (Studium Wychowania Fizycznego KUL)

Godz. 12:00-15:00: Narodowy Dzień Sportu na Orliku ZSO 4 Lublin (ZSO 4 Lublin)

Godz. 12:00-15:00: Turniej Osiedlowy (Orlik SP nr 40)

Godz. 14:00-15:00: Trening z mistrzem (MOSiR Bystrzyca Lublin)

Koncerty w Muszli

W sobotę (19 września) w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpi Kwiat Jabłoni. Przed zespołem młodych muzyków zobaczymy na scenie również lubelskiego artystę Łukasza Jemiołę. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Koncert Kwiatu Jabłoni odbędzie się w ramach trasy „Pożegnanie z niemożliwym”. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie to rodzeństwo, które tworzy duet folkowo-popowy – Kwiat Jabłoni. Również z takim repertuarem przyjadą rozruszać lubelską publiczność. Natomiast Łukasz Jemioła to pochodzący i mieszkający w Lublinie wokalista i gitarzysta. Specjalizuje się w piosenkach retro i nurcie americana.

II Lubelskie Święto Miodu

Będzie kiermasz, regionalne przysmaki i przetwory, a w roli głównej miód. W niedzielę (20 września) na Starym Mieście mieszkańcy będą mogli wziąć udział w drugiej edycji Lubelskiego Święta Miodu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:30 od mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej. Po niej, uczestnicy wydarzenia przejdą do Trybunału Koronnego, by oficjalnie rozpocząć drugą edycję wydarzenia.

Lubelska Przejażdżka Rowerowa

W niedzielę (20 września) możecie wziąć również udział w Lubelskiej Przejażdżce Rowerowej. Fani jednośladów wyruszą z Mostu Kultury o godzinie 10. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments