Przed nami ostatni styczniowy weekend. I choć kończą się ferie zimowe, wcale nie będziemy się nudzić. Wśród atrakcji znajdą się liczne koncerty, pokazy, wystawy, a także plenerowe atrakcje. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (27 stycznia) do niedzieli (29 stycznia).

Monika Kowalczyk w CSK

W piątek (27 stycznia) w Klubie Muzycznym CSK zaśpiewa Monika Kowalczyk. Początek koncertu o godzinie 20:00. Bilety możemy nabyć w cenie 25 zł.

Monika Kowalczyk to urodzona w Lublinie wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, gitarzystka. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Od 2015 roku komponuje i koncertuje w całej Polsce.

Nocne Zwiedzanie Beksińskiego

W piątek (27 stycznia) i w sobotę (28 stycznia) o godzinie 20:30 w galerii wystaw czasowych w CSK będziemy mogli pójść na nocne zwiedzanie ekspozycji „Beksiński w Lublinie”. To ostatni weekend wystawy, więc z tej okazji przestrzeń CSK zostanie specjalnie zaaranżowana wizualnie oraz muzycznie, w tle zabrzmią kompozycje instrumentalne, którymi przy tworzeniu inspirował się Zdzisław Beksiński.

W ramach wydarzenia od godziny 21:30 do 23:00 w Sali Kinowej CSK odbędą się bezpłatne projekcje filmów dokumentalnych o życiu i twórczości Zdzisława Beksińskiego. Od godziny 20:30 co 10 osoba otrzyma katalog do wystawy bezpłatnie.

Bilety na wystawę dostępne na www.beksinskiwlublinie.pl oraz w kasie wystawy na poziomie -1 w CSK.

Dom Kultury LSM

W piątek (27 stycznia) o godz. 18.00 będziemy mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z Hanką Bondarenko, poetką, aktorką i reżyserką, autorką tomiku poetyckiego pt. „kobieta która gotuje rosół”, twórczynią monodramu „Moje ciało jest moje od wczoraj”.

Na spotkaniu opowie ona o swojej artystycznej drodze, o natchnieniach, strachach i magii podążania własną ścieżką serca. Zaprezentuje także kilka swoich wierszy.

Spotkanie poprowadzi Dorota Pawelec. Wstęp wolny.

Małe Laboratorium Muzyki

W sobotę (28 stycznia) o godzinie 10:00 w CSK możemy wziąć udział w Małym Laboratorium Muzyki. Usłyszymy Patryka Czyżewskiego na pianinie, Stanisława Siedlaczka na instrumentach perkusyjnych i Krzysztofa Redasa na perkusji. Koncert poprowadzą i zaśpiewają: Joanna Głogowska-Szychta oraz Paulina Jurczyszyn.

Bilety do nabycia w kasie CSK w cenie 35 zł (dorośli) i 20 zł (dzieci).

Kayah w CSK

W sobotę (28 stycznia) o godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur będziemy mogli wysłuchać muzyki z różnych stron świata. Wykona ją wokalistka Kayah, Marcin Wyrostek oraz formacji Coloriage Ethno Project. Bilety na koncert możemy nabyć w cenie od 110 do 149 zł na platformie kupbilecik.pl i w kasie CSK.

Tymon Tymański w Zgrzycie

W Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę (28 stycznia) o godzinie 19:00 wystąpi Tymon Tymański. Obecnie artysta promuje swoją drugą płytę i też z niej repertuar usłyszymy podczas wydarzenia. Bilety możecie nabyć w cenie 49 zł.

Filharmonia Lubelska

W niedzielę (29 stycznia) o godzinie 10:00 lub 11:30 najmłodsi mogą zobaczyć widowisko „Śnieżna zabawa” w ramach cyklu Filharmonia dla Malucha. Wydarzenie odbędzie się oczywiście w Filharmonii Lubelskiej.

Bilety możecie nabyć w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 (normalny). Wydarzenie jest przeznaczone dla widzów powyżej 5 roku życia.

Teatr Osterwy

W weekend warto odwiedzić Teatr Osterwy w Lublinie. Będzie można tam zobaczyć spektakl pt. Księżyc i magnolie. Będzie on grany przez cały weekend. Bilety można nabyć w kasie Teatru Osterwy, na stronie internetowej instytucji i na kupbilecik.pl od 20 zł.

Repertuar

Piątek (27 stycznia), godz. 19:00 – Księżyc i magnolie

Sobota (28 stycznia), godz. 19:00 – Księżyc i magnolie

Niedziela (29 stycznia), godz. 17:00 – Księżyc i magnolie

Teatr Andersena

Andersen zaprasza na spektakl „Dziób w dziób”. Będzie można go zobaczyć przez cały weekend. Bilety możecie nabyć w kasie teatru lub na stronie internetowej instytucji.

„Dziób w dziób” jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi. Jednak czy wróbel może kiedykolwiek zostać gołębiem?

Repertuar

Piątek (27 stycznia), godz. 10:00

Sobota (28 stycznia), godz. 16:00

Niedziela (29 stycznia), godz. 12:00

Finisaż wystawy Oleny Kovalenko

W piątek (27 stycznia) o godz. 15.00 w Galerii Ratusz odbędzie się finisaż wystawy prac ukraińskiej artystki Oleny Kovalenko, która w swoich dziełach pielęgnuje tradycję malarskiej szkoły Petrykiwki.

Podczas wydarzenia zostanie przedstawiony krótki program artystyczny, prezentujący ukraińską twórczość. Uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć, m.in. występy uczennic bandurzystki Olhy Matsyupy oraz samej autorki wystawy, która wykona pieśń „Żurawie”.

Petrykiwka jest rodzajem dekoracyjnego malarstwa ukraińskiego. Głównym motywem obrazów malowanych tą techniką są kwiaty, a do ich tworzenia używa się dłoni oraz pędzla z kociej sierści. Jej nazwa wywodzi się od wsi Petrykiwka, w której powstała. W 2013 roku sztuka ta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stając się przy okazji jednym z głównych symboli Ukrainy.

Przejażdżka konikiem po lubelskim skansenie

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na specjalną atrakcję. W ramach biletów wstępu będzie można skorzystać z bezpłatnych przejażdżek w siodle na koniku polskim i w wasągu na wozie konnym.

Przejażdżki będą w siodle w godz. 10:00-11:00 i 13:00 -14:30. W wasągu na wozie w godz. 11:00-12:00 i 14:00- 15:00. Z atrakcji można skorzystać w sobotę (28 stycznia) i w niedzielę (29 stycznia).

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę (29 stycznia) możemy wziąć udział w 31. finale WOŚP. Przed nami liczne atrakcje w postaci koncertów, występów i aktywności dla całych rodzin. Na scenie sali widowiskowej zobaczymy m.in. zespoły Swoo High, Seeking Dreams, Monikę Kowalczyk, występy uczniów Szkoły Rytm i Melodia oraz Studia Wokalnego Bluelife-Art Krystyny Cugowskiej. Nie zabraknie też pokazów tanecznych w wykonaniu członków UDS Dance Studio. Oratorium i placem przed budynkiem CK zawładną Sztukmistrze, którzy oprócz żonglerskiego pokazu przygotowali otwarte warsztaty cyrkowe.

Kinoteatr Projekt zaprezentuje pokaz filmów krótkometrażowych pt. „LFF Cały ten Ro(ck)”, które odnoszą się do postaci muzyków i ich artystycznych oraz życiowych wyborów. Zestaw filmów zaprezentujemy dwa razy w Kinie CK. Z kolei dla najmłodszych Pracownia Sztuczka przygotowała wspólne pieczenie pierników oraz zajęcia w ramach Klubiku Sztuczki.

Dodatkowo, otwarta będzie Galeria Biała, w której zwiedzać można wystawę Magdaleny Ciemierkiewicz pt. „Czas i pętla”. Po drodze do galerii, w korytarzu pokrytym rysunkami Mariusza Tarkawiana, znajdziecie przyjemną strefę chillout z muzyką i poduchami. A jeśli zechcecie zaczerpnąć świeżego powietrza – zapraszamy do Wirydarza. Tam znajdziecie świetlną instalację Jarosława Koziary i kolejną strefę chillout.

Lumina Park

Lumina Park wrócił do Lublina w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest od godziny 16:00.

Poznaj Lublin z przewodnikiem

Do 29 stycznia w województwie lubelskim potrwają ferie zimowe. Towarzyszyć im będą codzienne wycieczki z przewodnikami organizowane w ramach cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. To doskonała okazja, aby odkryć Lublin i lepiej poznać jego zabytki.

Harmonogram:

PL 27.01.2023 13:00 Joanna Szmit Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej
PL 28.01.2023 13:00 Joanna Szmit Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej
EN 29.01.2023 11:00 Martin’s City Tours Lublin’s Historic Centre
PL 29.01.2023 13:00 Kinga Witkowska-Mirosław Lubelskie opowieści

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments