Pierwszy grudniowy weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie. Od piątku (3 grudnia) do niedzieli (5 grudnia) będziecie mogli zwiedzić różne wystawy, jarmarki, a także wziąć udział w Orszaku Świętego Mikołaja i meczach sportowych. Sprawdźcie, na co warto się wybrać.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Od piątku (3 grudnia) do niedzieli (5 grudnia) na ulicy Szambelańskiej w Lublinie będzie można nabyć ręcznie robioną biżuterię, świąteczne ciasta, a także miody i sery. To wszystko odbędzie się w ramach świątecznej edycji Jarmarku Tradycji. Wystawcy czekać na Was będą od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

Wstęp wolny.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (4 grudnia) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, świąteczne przysmaki, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Mikołajkowy bieg charytatywny

W sobotę (4 grudnia) Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zaprasza na imprezę sportową pod nazwą: „Leśna Piątka z Mikołajem – razem dla dzieci z domów dziecka”. Biegacze spotkają się nad Zalewem Zemborzyckim i przebiegną pięć kilometrów dla potrzebujących w strojach mikołajów. Początek o godzinie 11.

Wernisaż wystawy w Muzeum Narodowym

W sobotę (4 grudnia) o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy „Z Wawelu do Lublina. Skarby z królewskiego dworu. Wystawa ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu et non solum” w Muzeum Narodowym w Lublinie. Wstęp na wernisaż jest możliwy z zaproszeniami.

Wystawę możecie zwiedzać od niedzieli (5 grudnia) w godzinach otwarcia Muzeum. Bilety do nabycia w kasie instytucji.

Park Iluminacji

Przez cały weekend możecie odwiedzić Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Główną atrakcją jest „Botaniczna Podróż”, czyli multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Wstęp do parku od godziny 16:40. Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł.

Koncert Krystyny Cugowskiej

W sobotę (4 grudnia) w restauracji Za Kulisami przy placu Teatralnym w Lublinie wystąpi Krystyna Cugowska. Wydarzenie będzie muzyczną ucztą nowo powstałej formacji BlueLife, która opowie „O miłości…”. Początek wydarzenia o godzinie 20.

Program koncertu to zbiór znanych, polskich kompozycji. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „O miłości…” i właśnie takie utwory zaśpiewa Krystyna Cugowska.

Wstęp na koncert jest wolny.

Motomikołaje

Mikołajów na jednośladach będzie można spotkać w niedzielę (5 grudnia) między innymi na placu Zamkowym. O godzinie 11:30 motocykliści w biało-czerwonych strojach ponownie zawiozą dary dla potrzebujących dzieci. Przystrojonymi motocyklami i w paradzie udadzą się w tym roku do Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie przy ul. Kosmonautów 51.

Orszak Świętego Mikołaja

W niedzielę (5 grudnia) na Starym Mieście o godzinie 13 odbędzie się Jarmark św. Mikołaja, który otworzą wspólne śpiewy z mieszkańcami. W międzyczasie zjawi się przebrany biskup z Miry w karecie.

O godzinie 13:30 rozpocznie się główny przemarsz uczestników Orszaku Świętego Mikołaja na czele ze św. Mikołajem wraz z dziecięcą Orkiestrą Dętą z Szastarki. Przejedzie on ulicami Lublina na trasie: Brama Krakowska – Królewska – Lubartowska – Czwartek – Szkolna – Słowikowskiego, kończąc na placu pod kościołem św. Mikołaja. 5 grudnia w programie wydarzenia przewidziano również w szczególności konkursy, a dla wszystkich dzieci przygotowane będą prezenty.

LUK Lublin

W niedzielę (5 grudnia) o godzinie 17:30 w Hali Globus siatkarze LUK Lublin zmierzą się z Cerrad Enea Czarni Radom. Będzie to kolejne spotkanie naszych siatkarzy w ramach rozgrywek Plus Ligi. Bilety na mecz możecie nabyć na stronie eventim.pl.

Galeria Saska

Do 9 stycznia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego możemy zobaczyć wystawę twórczości Piotra Młodożeńca. Wystawa prezentuje twórczość artysty, który jest również grafikiem, malarzem, rysownikiem, projektantem, autorem filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments