Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (19 maja) do niedzieli (21 maja).

Czas na Lublinalia

Samorządy studenckie czterech lubelskich uczelni – Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego połączyły swoje siły, aby stworzyć największą studencką imprezę w mieście! Cztery dni koncertów, kilkunastu artystów, reprezentujących szereg gatunków muzycznych, tysiące uczestników. Wydarzenie nie jest biletowane, wstęp wolny dla wszystkich chętnych! Koncerty rozpoczęły się w czwartek, ale również w weekend czeka nas muzyczna uczta.

HARMONOGRAM

Piątek

18.00 – Baranovski

19.30 – Margaret

21.00 – The Dumplings

22.30 – Kacperczyk

Sobota

18.00 – Young Igi

20.00 – Kuban

21.30 – White

22.30 – KULT

Niedziela

18.00 – Zalia

19.30 – Szczygieł

21.00 – Wieniawa

22.30 – Mrozu

Musical cyrkowy

W piątek o godz. 19 w sali widowiskowej Chatki Żaka zobaczymy spektakl musical cyrkowy „Nana na nana”. Młodzi twórcy połączą techniki cyrku współczesnego z tańcem, muzyką wykonywaną na żywo i teatrem fizycznym. Wstęp wolny.

Muzyczna Scena Młodych

W piątek o godz. 20 w CSK na Muzycznej Scenie Młodych zaprezentuje się zespół Iksy. Zespół powstał w 2016 roku. Początkowo liczył trzy osoby, obecnie – pięć. Choć niektórzy określają ich muzykę jako „alternatywny pop”. Bilety w cenie 20 zł.

Harmonie Starego Miasta

W niedzielę Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu „Harmonie Starego Miasta”. Z recitalem fortepianowym wystąpi Mariola Cieniawa. Start o godz. 18 w Trybunale Koronnym. Wstęp wolny.

Śladami cyrkowego Lublina

W niedzielę z placu Singera ruszy spacer tematyczny „Śladami cyrkowego Lublina”. Czy w Lublinie był kiedyś stały cyrk, który ściągał do siebie mieszkańców i mieszkanki Lublina? Skąd nad ulicą Grodzką człowiek na linie? Co na ulicy Kościuszki spowodowało zachwyt oraz przerażenie przechodniów? O tych oraz innych historiach dowiesz się podczas spaceru. Wydarzenie bezpłatne, nie obowiązują zapisy.

Festiwal Przyrody

Warsztaty przyrodniczo-filmowe, spotkania ze znanymi pasjonatami natury, opowieści, wystawy i spacery przyrodnicze, a także koncert „Na strunach przyrody” połączony z pokazem fotografii przyrody – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach II Festiwalu Przyrody. To trzydniowe (19-21 maja) wydarzenie w Ogrodzie Saskim będzie niepowtarzalną okazją, by poznać niesamowity świat zwierząt żyjących w mieście.

Program festiwalu TUTAJ

Jubileusz chóru

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie serdecznie zaprasza na jubileuszowy koncert, który odbędzie się już w sobotę o godzinie 18 w Centrum Kongresowym UP. W repertuarze znajdą się między innymi: Msza “Missa Brevis” Jana Szopińskiego, cykl utworów Bogdana Dowlasza “Suita Metaforyczna. Sublimacje”, aranżacja dwóch utworów Freddiego Mercury’ego “Somebody to love” oraz “Bohemian Rhapsody”. Wraz z chórem na scenie zagrają zespoły muzyczne oraz zaśpiewają zaproszeni goście.

Zlot foodtrucków w Lublinie

Kuchni z całego świata będziemy mogli spróbować podczas zlotu foodtrucków przy Centrum Handlowym Felicity. Żarcia na kółkach możecie spróbować od piątku do niedzieli.

Scena w budowie

Już w najbliższą sobotę kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów “Scena w Budowie”. O godz. 19 zobaczymy pokaz specjalny spektaklu „KRYPTONIM 27″ w reż. Agnieszki Glińskiej w wykonaniu ART COLOR BALLET, inspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego.

Wykład na Zamku

Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza na wykład pt. Andrzej Wróblewski i „realizm bezpośredni” dr hab. Marcina Lachowskiego, kuratora wystawy „Wróblewski i po… Sztuka realizmu bezpośredniego”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę o godz. 13.00. Wykład poświęcony będzie jednemu z pojęć, którymi posługiwał się Andrzej Wróblewski na początku swojej kariery artystycznej – „realizmu bezpośredniego”. Malarz akcentował w nim potrzebę sztuki zaangażowanej społecznie i nowatorskiej formy plastycznej. Miejsce – sala kinowa Zamku Lubelskiego. Wstęp bezpłatny

Lublin czasów Bolesława Prusa

W sobotę możecie się wybrać na spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa. Wydarzenie odbędzie się niemal dokładnie w 111 rocznicę śmierci pisarza. Podczas spaceru sięgniemy do starych rycin i fotografii przedstawiających Lublin i artykułów z ówczesnej prasy. Początek spaceru na Rynku Starego Miasta przed Trybunałem Koronnym o godz. 11.

Tramwaj Zwany Pożądaniem

Już 20 maja w całej Polsce odbędzie się niecodzienna akcja przygotowana przez aktywnych studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

„Tramwaj Zwany Pożądaniem” to odpowiedź na przybywającą z każdym rokiem rzeszę osób, które nie zdają sobie sprawy z tego, czym jest HIV, a także w jaki sposób można się zakazić. Studenci z Lublina będą na Was czekać w sobotę w godz. 18.00-01.00 w kamperze na terenach zielonych Browaru Perła podczas Lublinaliów.

Wróblewski i po… Sztuka realizmu bezpośredniego

Do 27 sierpnia w Muzeum Narodowym w Lublinie można oglądać wystawę poświęconą Andrzejowi Wróblewskiemu. Był jednym z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku. Krótkie życie artysty zaowocowało wieloma oryginalnymi rozwiązaniami artystycznymi i tematami, w kolejnych dekadach podejmowanymi w różnych artystycznych ujęciach. Bilety na stronie www.bilety.mnwl.pl

Sezon Lublin

1 maja wystartowała kolejna edycja Sezonu Lublin. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja przyjęła formę zabawy z nagrodami – za skorzystanie z oferty turystycznej partnerów, mieszkańcy i turyści będą mogli odebrać atrakcyjne gadżety miejskie. W tym czasie turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z 96 różnorodnych ofert przygotowanych przez 80 partnerów akcji. Uczestnik, który skorzysta z określonych produktów lub usług u partnerów, otrzyma każdorazowo naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. Zestaw naklejek będzie można wymienić na miejskie gadżety – 10 naklejek upoważnia do otrzymania butelki próżniowej z oryginalnym grawerem, natomiast za 25 zebranych naklejek uczestnicy otrzymają powerbank o wysokiej pojemności. Nagrody będą wydawane w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3.

Wystawa w Galerii Saskiej

Do 23 lipca w Galerii Saskiej (ogrodzenie Ogrodu Saskiego) można oglądać prace Julii Mirny, ilustratorki i graficzki. Urodzona w 1988 roku w Gdyni, pochodzi z Sopotu, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, na której przez ostatnie dwa lata prowadziła Pracownie Gościnną o kierunku Animacja na Wydziale Sztuki Mediów. Tworzy ilustracje, animacje, plakaty festiwalowe i filmowe, a także okładki płyt muzycznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments