Wielkanocny Festiwal Ludwiga Van Beethovena w CSK (program)

0
635

Europejską muzykę klasyczną Ludwiga Van Beethovena będziecie mogli usłyszeć od piątku (5 kwietnia) do poniedziałku (8 kwietnia) w Centrum Spotkania Kultur i lubelskiej Archikatedrze w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu imienia tego wybitnego kompozytora.

Muzycy repertuarem oddadzą hołd Ludwigowi van Beethovenowi, jednak nawiążą oni także do jego roli w muzyce i sztuce współczesnej. W utworach artystów będziecie mogli również usłyszeć wpływ muzyki tego artysty na twórców innych epok. Dowiecie się także, jakie miejsce zajmuje Beethoven w ich muzycznym świecie.

Festiwal prezentuje talenty młodych wykonawców, którzy za kilka lat mogą stać się najważniejszymi artystami muzyki klasycznej na świecie.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku. Upamiętnił on wtedy 170. rocznicę śmierci twórcy i stał się stałym i jednym z ważniejszych elementów życia kulturalnego Europy. W Polsce, ten Festiwal zainaugurował pierwszy w naszym kraju występ światowej klasy kwartetu smyczkowego Belcea Qartet. Już po raz trzeci to wydarzenie odbywa się w Lublinie. Wcześniej festiwal gościł między innymi w Warszawie oraz Krakowie.

Koncerty 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Lublinie realizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem imienia Ludwiga van Beethovena i Miastem Lublin. Odbywają się w Archikatedrze Lubelskiej oraz CSK.

Bilety w Centrum Spotkania Kultur w cenach od 30 do 80 złotych.

PROGRAM

5 kwietnia:

Godz. 20:00 – Archikatedra Lubelska | koncert kameralny Penderecki Trio.

7 kwietnia:

Godz. 19:00 – Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | koncert Koreańskiej Orkiestry Symfonicznej KBS, z udziałem pianisty Mackenzie Melemeda, pod dyrekcją Yoela Levi’ego.

8 kwietnia:

Godz. 9:30 – Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | koncert edukacyjny „Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć” z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i narracją Jerzego Petersburskiego juniora.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments