W niedzielę, 1 października w Lublinie odbędzie się „Botaniczna Piątka Lublin – edycja jesienna”.

Jesienna edycja ogólnopolskiego cyklu biegów i marszów rozgrywanych w ogrodach botanicznych rozpocznie się 30 września w Kielcach, a zakończy 5 listopada w Gdyni, odwiedzając po drodze m.in. także Lublin, Poznań, Warszawę, Bydgoszcz, czy Mikołów.

Botaniczna Piątka to zawody rozgrywane na dystansie 5 km w wyjątkowych okolicznościach. Impreza stanowi świetną okazję do zadebiutowania w zawodach sportowych – z myślą o osobach początkujących powstała grupa „Zielona” z wydłużonym limitem czasowym wynoszącym 75 min, który umożliwia pokonanie trasy spacerem, marszem, truchtem lub marszobiegiem.

– Dodatkowo w każdej z jesiennej lokalizacji działać będzie Zielona strefa debiutanta, w której zasięgnąć będzie można wszelkich informacji dotyczących biegu. Na wydarzenie zapraszamy także zaawansowanych biegaczy, a także najmłodszych dla których w ramach biegów dziecięcych przygotowane zostaną cztery krótsze dystanse – zachęcają organizatorzy.

Każdy z uczestników kończący rywalizację otrzyma pamiątkowy, odlewany medal z kwiatowym motywem. Przeprowadzane zostaną także dekoracje dla najszybszych w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych, a najstarszy uczestnik biegu uhonorowany zostanie pamiątkową statuetką.

Zapisy internetowe na wydarzenie potrwają do czwartku, 28 września przed imprezą (do godz.12:00). Po tym terminie na bieg będzie można zapisać się także w dniu imprezy w biurze zawodów.

Więcej szczegółów dotyczących cyklu Botaniczna Piątka znajduje się na stronie https://botaniczna5.pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments