Zdrowie pod kontrolą. Akcja profilaktyczna w Lublinie

0
320

„Zdrowie pod kontrolą” – to akcja profilaktyczna, która zaczęła się w środę (7 kwietnia) i potrwa do środy (21 kwietnia) w formie online. Akcja ta to jeden z największych projektów ogólnopolskich organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

– Codziennie zaczynając od jutra będą na Facebooku na stronie wydarzenia publikowane wyzwania i formularze z opcja wgrywania zdjęć, które pokażą jak uczestnicy wykonują dane wyzwanie. Za wykonane wyzwania będą nagrody w postaci dostępu do aplikacji, która pomaga w liczeniu kalorii, ułożenie jadłospisu na tydzień, a także bony podarunkowe od sklepu ze zdrową żywnością – wyjaśnia Żaneta Zawadzka, koordynator lokalny ds. Zdrowia Publicznego IFMSA-Poland o. Lublin. Również na wydarzeniu na Facebooku organizatorzy będą publikować codziennie po jednym filmie edukacyjnym, który został przygotowany przez studentów medycznych uczelni w Polsce.

Projekt kierowany jest do ludzi w różnym wieku, zaczynając od najmłodszych, a na seniorach kończąc. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób cywilizacyjnych, ich profilaktyki prozdrowotnej, a także sportu. W poprzednich latach wydarzenie odbywało się w galeriach, gdzie wszyscy zainteresowani mieli możliwość zmierzenia podstawowych parametrów zdrowotnych, takich jak poziom glukozy we krwi czy wartości ciśnienia tętniczego, a także obliczenia wskaźnika BMI. Ze względu na sytuację epidemiologiczną akcja musi przenieść się do sieci.

Zdrowie Pod Kontrolą przeprowadzane jest w całej Polsce. Studenci medycyny 19 oddziałów stowarzyszenia w różnych miastach organizują szereg prelekcji dotyczących działań prozdrowotnych. Na wydarzeniu będą poruszane różne aspekty zdrowotne w postaci filmików, postów przygotowanych przez studentów różnych kierunków medycznych oraz lekarzy.

Będzie również 10-dniowe wyzwanie mające zachęcić śledzące je osoby do zmiany swojego stylu życia. Osoby, które wykonają całe wyzwanie będą brały udział w konkursie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments