Ofiarą matrymonialnego oszusta podającego się za hiszpańskiego wdowca padła 58-letnia mieszkanka Kraśnika. Przez rok internetowej znajomości rzekomy pracownik platformy wiertniczej na Malcie wzbudził zaufanie kobiety do tego stopnia, że wyłudził od niej łącznie 280 tys. złotych.

Jak wynika z przyjętego przez policjantów zawiadomienia, tajemniczy 63-latek o imieniu “Fernando” odezwał się do 58-letniej mieszkanki Kraśnika niemal rok temu na jednym z popularnych komunikatorów internetowych. Pisał, że jest wdowcem mieszkającym w Holandii, pracującym na platformie wiertniczej na Malcie.

– W miarę rozwoju znajomości, mężczyzna pod różnymi pretekstami, np. związanymi z projektem rurociągów, namówił kobietę do przelewów pieniędzy na konta w Niemczech, czy Litwie. Oprócz tego, 58-latka przesłała też kryptowalutę i wzięła pożyczkę w banku. Wszystkie pieniądze przesyłała dla „Fernanda” – informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji.

Pewnego dnia skontaktował się z nią mężczyzna podający się za jego kierownika i oznajmił, że kobieta musi wpłacić kolejne pieniądze, by udało się wypuścić „Fernanda” z więzienia. Wtedy zrozumiała, że  padła ofiarą oszustwa.

Zgłosiła sprawę na policję. Łączna kwota strat jakie poniosła mieszkanka Kraśnika to ponad 280 tysięcy złotych. Trwa ustalania sprawców tego procederu.

– Apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi w Internecie. Nie ulegajmy szantażom finansowym oszustów. Zachowajmy rozwagę w tego typu kontaktach – zaleca policja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments