W najbliższy poniedziałek (7 stycznia) zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Kalinowszczyzna. Od początku przyszłego tygodnia roboty będą realizowane na całej szerokości jezdni.

Oznacza to, że wykonawca wyłączy z ruchu kilkudziesięciometrowy odcinek licząc od miejsca tuż za skrzyżowaniem z al. Andersa w kierunku ul. Lwowskiej. Kolejne etapy, które planowane są na zimę, będą polegały na przesuwaniu się robót w kierunku ul. Lwowskiej i wyłączaniu z ruchu kolejnych odcinków o długości od ok. 50 do ok. 100 m.

Na ul. Kalinowszczyzna utrzymany zostaje zakaz ruchu, który od przyszłego tygodnia nie będzie dotyczył już wyłącznie dojazdu do posesji. Informacja o dystansie, na którym znajdują się utrudnienia będzie znajdowała się na tablicy umieszczonej na skrzyżowaniu z al. Andersa.

Inwestycja ruszyła na początku grudnia ubiegłego roku. Prace prowadzi Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów S.A.

Projekt przebudowy ulicy Kalinowszczyzna przewiduje powstanie nowych miejsc parkingowych. Przedsiębiorstwo wymieni również nawierzchnię jezdni, która nie zmieni swojej obecnej powierzchni, a po zakończeniu prowadzonych prac znów pojawią się tam wydzielone pasy ruchu dla rowerów. Wyremontowane zostaną również chodniki, których nawierzchnia będzie stylizowana na bruk. Wzdłuż ścieżek pojawią się też stylowe latarnie w formie tzw. pastorałów.

Remont ma zakończyć się do czerwca 2020 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments