Najbliższy weekend w Lublinie zapowiada się interesująco. Czekają na was warsztaty, spotkania i koncerty. Przygotowaliśmy dla was zestawienie weekendowych imprez.

Lubelski Festiwal Filmowy

148 filmów, 79 premier i 10 pokazów specjalnych. Tak będzie wyglądał odbywający się niedługo Lubelski Festiwal Filmowy. Zobaczymy na ekranie filmy krótko- i długometrażowe. Festiwal rozpocznie się już w piątek, 22 listopada, i potrwa do soboty, 30 listopada.

Program festiwalu

Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej

Od piątku (22 listopada) do niedzieli (24 listopada) Lublin będzie gospodarzeń Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w piłce ręcznej kobiet. Drużynom będziemy mogli kibicować przez trzy dni, a ich zmagania zobaczymy w Hali Globus. Początek wydarzenia w piątek o godzinie 17.45.

W piątek o godz. 17.45  Ukraina zagra z Białorusią, a o godz. 20 Polska powalczy z Litwą. W sobotę Litwa będzie grała z Białorusią, a o godz. 19.15 Polska zagra z Ukrainą. W ostatni dzień zmagań o godz. 15 Litwa będzie walczyć z Ukrainą.

Złoty jubileusz 50 lat na 100%

W piątek (22 listopada) w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się jubileuszowy koncert Krzysztofa Cugowskiego, który w tym roku świętuje swoje 50-lecie pracy artystycznej. Początek wydarzenia o godzinie 19.

W rocznicową trasę koncertową z Krzysztofem Cugowskim wyruszył Zespół Mistrzów złożony z zaprzyjaźnionych muzyków. Na gitarze zagra Jacek Królik, na basie Łukasz Adamczyk, na perkusji Cezary Konrad, na instrumentach klawiszowych Tomasz Kałwak. Bilety możecie kupić w cenach od 60 do 130 zł.

Spotkanie z Jerzym Rogalskim w DDK Czuby Południowe

W piątek (22 listopada) o godzinie 18 o „jakby luksusowym” stylu życia opowie opowie Jerzy Rogalski, czyli Stasiek Komasa z filmu „Kogel- Mogel. Aktor znany również z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”, czy serialu „07 zgłoś się”, a lubelskiej publiczności z wielu spektakli w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Zaduszki Jazzowe w Bazylice oo. Dominikanów

Po raz kolejny Dominikanie zapraszają na Zaduszki Jazzowe. Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana jest na sobotę (23 listopada). Początek o godzinie 19. Będą wspominani zmarli muzycy, artyści oraz liczni działacze kultury. W koncercie usłyszymy Piotr Baron Quintet. W Lublinie formacja wystąpi w składzie: Piotr Baron (saksofony, klarnet), Michał Tokaj (fortepian), Robert Majewski (trąbka, flugelhorn), Maciej Adamczak (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

Tańce regionalne oraz te narodowe wzbogacone o tradycyjne, ludowe przyśpiewki usłyszymy w sobotę (23 listopada) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego podczas koncertu jubileuszowego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Początek wydarzenia o godzinie 16.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

W niedzielę (24 listopada) w Lublinie rusza wielka uliczna zbiórka darów rzeczowych w ramach ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Poza uliczną zbiórką, zaplanowano koncerty i występy artystyczne. Te będziemy mogli oglądać od godziny 14 do 17 w amfiteatrze znajdującym się z tyłu kościoła na Poczekajce. Wstęp na koncert jest wolny.

Targi PupiLove

Szelki i obroże, posłania, ubranka i kocyki, przysmaki i zabawki – między innymi te produkty znajdą się w ofercie wystawców, którzy zaprezentują bogaty asortyment dla zwierząt. To wszystko odbędzie się w ramach PupiLove Targów, które w Galerii Labirynt gościć będą w niedzielę, 24 listopada. Początek wydarzenia o godzinie 11. Targi potrwają do godziny 17. Wstęp jest bezpłatny.

Jaś i Małgosia w Teatrze Muzycznym

W niedzielę (24 listopada) w Teatrze Muzycznym zobaczymy spektakl familijny Jaś i Małgosia. Początek przedstawienia o godzinie 12. Baśń opowiada historię dzieci, ale i zwierząt, amatorów słodyczy, którzy zaprezentują akrobatyczne układy baletowe, a temu wszystkiemu przyglądać się będzie z ukrycia tajemniczy Wilk. Jaś i Małgosia to spektakl familijny dla całych rodzin, który będzie przedstawiony w formie muzycznej baśni z zaskakującymi zwrotami wydarzeń. Widowisko nie ma ograniczenia wiekowego.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Przez cały tydzień w Lublinie odbywają się różnorodne spotkania poświęcone szeroko pojętej przedsiębiorczości. Na tegoroczną edycję zgłoszonych zostało ponad 40 wydarzeń w naszym regionie. W weekend również będzie można wybrać się na specjalnie przygotowane spotkania. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

W piątek, 22 listopada, o godz. 10 Biuro Karier KUL zaprasza na „Lider a Manager”, o godz. 17 odbędzie się spotkanie z Moniką Butryn „Jak zbudować silną markę osobistą?”, a o godz. 18 Edyta Górniak opowie o Facebookowym wsparciu. W sobotę, 23 listopada, o godz. 9 odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Gruzą „MBA w pigułce. Co potrzebne jest małej firmie, aby z czasem stała się wielka”, o godz. 13.30 dowiemy się co nieco o „zwiększaniu efektywności poprzez programowanie ciała i umysłu”, a o godz. 15.30 biuro doradcze opowie „Jak motywować do działania? Naucz się mówić jak lider, liderka”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments