Z Lublina do Londynu (przewodnik)

0
648

Porównując ofertę lubelskiego lotniska do chociażby tego w Krakowie, widać ogromną niesprawiedliwość w wyborze kierunków. Ale szukając podróżniczych okazji można z Lublina polecieć wprost do Londynu, który też jest na literkę L.

Do stolicy Wielkiej Brytanii jest raptem 1.794 km. Samochodem podróż zajmie Wam ponad 20 godzin, po co się męczyć, skoro alternatywnie wybierając samolot po zaledwie 2,5 godziny, będziecie wcinać ciastka i zagryzać chipsami z octem.

Z powrotem
Następny

Jak dostać się do centrum Londynu

Tanie linie mają to do siebie, że za ceną kryje się lotnisko kameralne, oddalone od ścisłego centrum. W przypadku Stansted jest dokładnie tak samo. To położone 50 km na północny wschód od Londynu miasteczko jest doskonale skomunikowane ze stolicą. Gdy już wylądujemy na angielskiej ziemi, to do samego centrum możemy dostać się na kilka sposobów.

  1. AUTOBUS-EASYBUS – będąc w Anglii korzystam z usług przewoźnika easyBus.com. Bilety wykupione z wyprzedzeniem dają Wam gwarancje naprawdę niskiej ceny. Co centrum możecie pojechać już za 1,99£! Kupowanie z dnia na dzień będzie nawet o 6 £ droższe, a po co przepłacać za tę samą usługę? Czas trwania podróży od 1,5 do 2,5 h. Kursują do stacji Victoria Coach Station, Baker Street. Warto jednak przed wylotem sprawdzić aktualny rozkład jazdy.
  2. AUTOBUS-NATIONAL EXPRESS – cena od 5 £ do 12 £ za osobę. Warto rezerwować wcześniej. Czas trwania podróży około 1,40 h. Na stronie przewoźnika (patrz tutaj) znajdziecie najbardziej aktualne przystanki końcowe linii.
  3. POCIĄG-STANSTED EXPRESS to najszybsza opcja przemieszczenia się między lotniskiem a centralnym Londynem. Podróż z terminala do serca miasta trwa 47 minut. Pociąg kursuje co 15 min (w nocy i wczesnym rankiem co 30 minut), 7 dni w tygodniu. Cena od 15£ do 27 £
  4. Taxi-najdroższa opcja będzie kosztować nas nawet 99 £, czas trwania 1-1,5 h
Z powrotem
Następny
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments