10-dniowy Sezon Lublin jest symbolicznym rozpoczęciem sezonu turystycznego. To wyjątkowa propozycja dla mieszkańców i turystów, którzy w okresie długiego weekendu majowego licznie odwiedzają nasze miasto.

Tegoroczny Sezon Lublin to ponad 270 wydarzeń o różnorodnym charakterze, poczynając od oprowadzań kuratorskich, spacerów z przewodnikami, wycieczek tematycznych aż po wydarzenia z zakresu sportu, rekreacji i turystyki miejskiej.

W tym roku blisko 50 proc. jego wydarzeń odnosi się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. W programie Sezonu Lublin 2018 znalazły się wystawy, spacery historyczne, oprowadzania kuratorskie, wycieczki rowerowe, piesze i kajakowe, a także gry miejskie czy imprezy biegowe.

PROGRAM (WYBRANE PROPOZYCJE)

Z powrotem
Następny

Wydarzenia kulinarne

Spotkanie „Osadnictwo ukraińskie” – prelekcja, występy, degustacja. Będzie można poznać historię osadnictwa ukraińskiego na terenie Lublina i Lubelszczyzny (30 kwietnia).

Osadnictwo ewangelików – prelekcja i degustacja – tematem spotkania będzie osadnictwo ewangelików na terenie Lublina i Lubelszczyzny (2 maja).

Osadnictwo ludności żydowskiej – prelekcja i degustacja – w ramach spotkania zaplanowano prelekcję i pokaz teledysków z muzyką żydowską, natomiast na odkrycie nowych smaków można liczyć, biorąc udział w degustacji dań kuchni żydowskiej (6 maja).

KUL jako równolatek Niepodległej. Kuchnia lubelskich żaków, czyli podróż historyczno-gastronomiczna – do tematu studenckiej kuchni organizatorzy podejdą „historycznie” i prześledzą dzieje KUL-inarne. Powrócą do czasów odzyskania przez Polskę niepodległości i powstawania Uczelni oraz do późniejszego okresu komuny i kuchni w PRL-u (28, 29 kwietnia).

Lublin ze smakiem. Smaki naszych pradziadków – warsztaty kulinarne dla dzieci – udział w warsztatach pozwoli przybliżyć dzieciom lubelskie dania tradycyjne oraz opowiedzieć o naszej lokalnej kuchni, skupiając się tym razem na smakach Lublina z okresu międzywojnia (28, 29 kwietnia oraz 5, 6 maja).

Lublin ze smakiem. Cebularze, bajgle, makagigi… – warsztaty kulinarne dla dorosłych – na warsztatach pojawi się kuchnia międzywojenna, a także próba odtworzenia dawnych smaków (27, 30 kwietnia oraz 2, 5 maja).

Interaktywne pokazy w żywym muzeum – w Regionalnym Muzeum Cebularza  w trakcie godzinnych pokazów animatorzy wcielający się w rolę piekarza i legendarnej Esterki opowiedzą historię i legendę powstania cebularza, a także ciekawostki związane z Lublinem i poszczególnymi składnikami wypieku (od 27 kwietnia do 6 maja).

Z powrotem
Następny
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments